Přijímáte nové klienty?

Ano, přijímáme. Objednat na vyšetření se můžete emailem na adrese info@mikrodentalstudio.cz , nebo telefonicky na čísle 608 215 949

Kdy jít s dítětem poprvé k zubaři a kdy naplánovat další návštěvu?

Pokud je vše bez problémů, tak ve chvíli, kdy dítěti prořeže první zub, tedy asi v 6 měsících věku. Děti by měly chodit na preventivní prohlídky k zubaři už proto, aby si zvykly na všeobecně nepříjemně vnímané prostředí a nevypěstovaly si v sobě zbytečný strach z případného ošetření. Druhou prohlídku doporučujeme po prořezání první stoličky.

Je možné absolvovat ošetření i během víkendu?

Ano, po domluvě a vyšetření provádíme zejména časově náročnější a rozsáhlejší ošetření i o víkendech.

Moji rodiče měli paradontózu. budu ji mít také?

Onemocnění parodontitidou vzniká na základě nedokonalé nebo zanedbané ústní hygieny. Nejedná se o dědičné onemocnění a stejně jako zubní kaz jde o stav, jehož vzniku lze aktivně předcházet.

Je normální rentgenovat jeden zub při ošetření několikrát?

Ano, je. Rentgenové snímky zhotovujeme k diagnostice, ale i kontrole správného postupu léčby. Při ošetřeních, kde na sebe navazují náročné kroky pracovního postupu, rentgenuje lékař zub proto, aby si ověřil přesnost své práce, minimalizoval množství chyb a poskytl co nejkvalitnější ošetření. U moderních digitálních rentgenů se ozáření nemusíte bát, protože z přirozených zdrojů dostáváme dávky mnohem větší.

Jsou implantáty vhodné i pro kuřáky?

Kouření má samozřejmě vliv i na dutinu ústní dásní. Kromě nehezkého tmavého zabarvování zubů též negativně ovlivňuje stav dásní. Právě spojení mezi implantátem a dásní je jedním z míst, kde mohou u implantátu vznikat problémy. Kouření není ničím, co by znemožňovalo zavedení implantátů, ale je třeba dbát na úzkostlivou ústní hygienu. Pokud se i díky implantátům rozhodnete kouření omezit nebo dokonce přestanete, všichni lékaři budou mít radost!