Služby

Zjistíme vše o Vašem současném zdravotním stavu, Vaše zuby prohlédneme pod operačním mikroskopem, zhotovíme sérii několika RTG snímků, zhotovíme fotografie současného stavu a navrhneme vhodnou terapii, kterou individualizujeme dle Vašich možností.

Vstupní vyšetření
Vstupní vyšetření
RTG vyšetření
RTG vyšetření
RTG vyšetření

Její hlavní snahou je naučit dětské a dospělé pacienty správným dovednostem a návykům v péči o zuby a dásně při pravidelných prohlídkách  alespoň 1x/ rok.

Ze zkušenosti našich lékařů víme, že pokud pacienti dbají rad a pokynů dentální hygienistky, jejich zubní hygiena se rychle zlepšuje.

Po čase si zvyknou na její péči a rádi se vracejí.

Hygienistka:

 • určí tzv. hygienický index, který je podkladem pro vytvoření léčebného plánu,
 • předvede vhodné dentální pomůcky k domácí péči o zuby a dásně,
 • nacvičuje s pacientem správnou techniku čištění zubů,
 • změří velikost mezizubních prostor a určí velikost mezizubních kartáčků,
 • profesionálně odstraňuje měkký zubní plak a pigmentace zubů technikou AIR-FLOW (pískování zubů),
 • profesionálně odstraňuje plak a tvrdý zubní kámen ze zubů nad dásní a pod ní,
 • rozzáří pacientův úsměv bělením zubů ordinačním nebo domácím,
 • zvyšuje odolnost skloviny zubů lokální fluoridací,
 • aplikuje dentální šperk, což je speciální ozdoba nalepená na povrch zubu. Zub není nijak narušen, Lze jej kdykoliv sundat bez poškození, sklovina zubu tak bývá nedotčena,
 • napomáhá léčit parodontózu –  jedná se o chronické onemocnění závěsného aparátu zubu, které ve většině případů vzniká tak, že se dobře neodstraňuje zubní povlak a kámen, zub není dokonale očištěn, dojde k zánětu dásní, závěsného aparátu zubu a následně k ústupu kosti a viklavosti zubu.
  Šikovná dentální hygienistka dokáže pod vedením lékaře vyřešit až 90 %případů parodontitid. Zbylých 10 % řeší lékař, mnohokrát za pomocí malého chirurgického zákroku. 

Máte zájem o ošetření u dentální hygienistky? Můžeme jej poskytnout i pacientům, kteří u nás nejsou registrovaní. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.

Dentální hygiena
Před hygienou
 
Dentální hygiena
Po očištění zubního kamene a pigmentací
pomocí ultrazvuku a AIR-FLOW
Dentální hygiena
Dentální šperk
 

Na našem pracovišti používáme unikátní švýcarský přístroj EMS Prophylaxis master, který disponuje technologií AIRFLOW®. Tato nová metoda ošetření, které se říká GUIDED BIOFILM THERAPY, přináší novou úroveň účinnosti, komfortu a bezpečnosti.

Pomocí speciálního prášku PLUS, obsahujícího erytritol, jsme schopni odstranit biofilm v oblasti sulku a mělkých kapsách do 4 mm, na jazyku, dásních i na patře — to vše minimálně invazivním způsobem pro maximální bezpečnost a pohodlí pacienta.

biofilm guide therapy

AIRFLOW® PLUS prášek o velikosti 14 µm je moderní a příjemný prášek, který odstraňuje biofilm a čerstvě kalcifikovaný zubní kámen minimálně invazivní cestou ze všech typů povrchů.

To vše bez bolesti, bez slané chuti.

Indikace:

 • Odstranění biofilmu a čerstvě kalcifikovaného zubního kamene v supragingivální i subgingivální oblasti
 • Odstranění pigmentacích a skvrn, například od kávy, kouření a vína
 • Profylaktická ošetření při prevenci gingivitidy, parodontitidy a zubního kazu
 • Primární a sekundární podpůrná parodontální terapie (SPT, Supportive Periodontal Therapy)
 • Nechirurgická léčba peri-implantitidy a mukositidy.
 • Čištění fisur před pečetěním
 • Údržba implantátů
 • Náhrady
 • Fixní ortodontické aparáty
 • Čištění jazyka a měkkých tkání, aby se předešlo halitóze

PROFYLAXE / VŠEOBECNÁ STOMATOLOGIE

 • AIRFLOW® je předvídatelný postup pro odstranění biofilmu, pigmentací a čerstvě kalcifikovaného zubního kamene ze zubů, implantátů, výplní, ortodontických aparátků a supra a subgingiválních oblastí.
 • AIRFLOW® spolu s práškem PLUS může být bezpečně a šetrně použito na měkkých tkáních včetně gingivy, mukózy, jazyka a patra.
 • AIRFLOW® je jediná technologie, která odstraňuje biofilm z těžko dostupných míst, jako jsou hluboké jamky a fisury, mezizubní prostory, místa pod okraji korunek a kolem peri-implantárního sulku, recesy a ortodontické aparáty, účinně a minimálně invazivním způsobem.
 • AIRFLOW® napomáhá k detekci bílých skvrn a zubních kazů a tím zamezuje případnému následnému zbytečnému ošetření, které již nemusí být tak komfortní a šetrné.
 • AIRFLOW® zachovává integritu přirozených zubů, implantátů, protetických prací a měkkých tkání.

ORTODONCIE

 • AIRFLOW® s práškem PLUS je jediné řešení, jak odstranit biofilm kolem ortodontického aparátu.
 • AIRFLOW® nabízí 100% přístup kolem ortodontických zámků bez nutnosti sejmutí drátu, ligatur nebo gumiček.
 • AIRFLOW® s práškem PLUS bezpečně a účinně odstraňuje biofilm bez poškození nebo změn na povrchu zámků, čímž je zachována také vazba bondu.
 • PLUS prášek je příjemný na dásních a měkkých tkáních a tím zvyšuje spolupráci pacienta.

IMPLANTOLOGIE

 • AIRFLOW® s práškem PLUS nabízí unikátní koncept ošetření pro údržbu implantátů díky účinnému a bezpečnému odstraňování biofilmu.
 • AIRFLOW® s práškem PLUS je minimálně invazivní bez rizika poškrábání povrchu implantátů, abutmentů nebo protetických prací.
 • AIRFLOW® používané společně s práškem PLUS je komfortní a šetrné kolem měkkých tkání.

V případě vzniku zubního kazu způsobené nedokonalou ústní hygienou (na čistém zubu kaz nevzniká) je potřeba zub spravit výplní - fotokompozitní (bílou plombou)  v barvě zubu, která vyniká svou estetikou, funkcí a umožní velmi šetrný přístup k odstraňování poškozené části zubu.

Jejich zhotovení je velmi náchylné na kontaminaci slinou nebo krví při zhotovení a tudíž se musí zajistit suché a čisté pracovní pole.

Proto používáme zejména kofferdam, speciální latexovou nebo bezlatexovou blánu.

Při správné domácí péči ze strany pacienta a správném zhotovení jsou velmi trvanlivé.

Při zhotovení používáme operační mikroskop, který zajistí maximální šetrnost zákroku.

Estetické výplně
Estetické výplně

a) primární endodoncie:

Pokud dojde vlivem rozsáhlého zubního kazu, úrazem nebo jiným způsobem k zánětu nebo odumření dřeně zubu, je nutné ošetření kořenových kanálků, které na našem pracovišti provádíme pod velkým zvětšením operačního mikroskopu tak, abychom dokázali najít a zaplnit všechny kořenové kanálky, což je pro úspěšnou terapii nezbytné.

Endodoncie
Endodoncie
Endodoncie
Endodoncie

 

b) sekundární endodoncie - reendodoncie

Pokud byl zub v minulosti ošetřen nevyhovujícím způsobem, je možné v některých případech přistoupit k reendodoncii, tj. odstranění staré nevyhovující kořenové výplně, důkladnému vyčištění a dezinfekci kořenových kanálků  a jejich znovuzaplnění kvalitní a hermetickou kořenovou výplní.

Pokud se již u kořene zubu v důsledku infekce vytvořil váček, můžeme pomocí kvalitní reendodoncie dosáhnout jeho zmenšení až vymizení (obvykle v horizontu několika měsíců až let). Toto ošetření bývá časově náročné (může trvat 2 až 3 hodiny), probíhá za použití  operačního mikroskopu a je plně hrazené pacientem.

Endodoncie
Endodoncie
Endodoncie
Endodoncie

Inlaye, onlaye, overlaye   při ztrátě menšího množství tvrdých zubních tkání lze zub zrekonstruovat miniivazivně, nahradit pouze chybějící část zubu bez broušení ostatních zdravých tkání.

Při zhotovení je odebráno pouze nezbytné množství velmi oslabených zubních tkání. Po otisku situace v ústech pacienta je v laboratoři zhotovena náhrada chybějících částí zubu a při další návštěvě v ordinaci je tato práce pevně spojena s připraveným zubem.

Lze je zhotovit jak z fotokompozita, tak z keramiky.

Rekonstrukce zubu

 

Korunky a můstky  pokud dojde ke ztrátě většího množství tkání zubu, je zapotřebí zrekonstruovat zub korunkou či můstkem.

Korunky
Můstek

 

Při zhotovení korunky je zub dostavěn do správného tvaru, následně je zkrácen a obroušen po obvodu, aby vznikl prostor pro materiál korunky. Po otisku situace v ústech pacienta a zhotovení v laboratoři jsou při další návštěvě v ordinaci korunky nebo můstky pevně nalepeny na připravené zuby.

Korunky a můstky ve většině případů vyrábíme z keramiky, která zajistí dostatečné estetické a trvanlivé ošetření. 

Snímatelné náhrady (protézy)  pokud chybí větší množství zubů, které nejdou nahradit implantáty nebo jiným fixním řešením, lze zhotovit tzv.snímatelnou náhradu (protézu) částečnou nebo celkovou.

Snímatelná náhrada

O vhodnosti tohoto typu ošetření je nezbytné důkladné vyšetření.

Zubní implantát nahradí zubní kořen vytaženého zubu kořenem umělým, vyrobeným z titanu. Na ten se po vhojení zhotoví další práce, nejčastěji v podobě keramické korunky nebo můstku.

Na zavedený zubní implantát lze ale také zhotovit zařízení sloužící pro upevnění snímatelné náhrady.

Implantáty nabízí plnohodnotné a dlouhodobé řešení defektů chrupu v následujících případech:

 • Přišli jste o jeden jediný zub a nechcete si kvůli zhotovení můstku nechat obrousit zdravé sousední zuby.
 • Nechcete nosit částečnou snímatelnou náhradu,  která by Vám nahradila nebo již nahrazuje ztracené zuby.
 • Máte celkovou zubní náhradu a chtěli byste zpět vrátit pohodlí vlastních pevných zubů.

Pro úspěšné zavedení a vhojení zubního implantátu musí být pochopitelně splněny další podmínky, jako je:

 • Dostatečné množství kvalitní kosti, dokonalá ústní hygiena a celkově dobrý zdravotní stav. Implantace není vhodná zejména u pacientů se závažnými celkovými onemocněními, užívání některých léků, atd.

Nedostatečnou šířku či výšku kosti lze do jisté míry doplnit pomocí tzv. augmentace. Existuje více typů augmentačních technik, k doplnění se používají umělé kostní materiály nebo kost odebraná z jiného místa. Jedná se o malý chirurgický výkon, který se provádí v místním znecitlivění.

Menší augmentace je možné provést najednou se zavedením implantátu, při větším augmentačním výkonu je možné k zavedení implantátu přistoupit po 6-9 měsících, které jsou nutné k dokonalému zhojení a regeneraci kosti. 

Bělením zubů lze změnit odstín zubních tkání o několik odstínů. Může probíhat v ordinaci nebo doma.

O vhodnosti zákroku je potřeba provést vyšetření.

Používáme kombinované bělení Purewhitening.

 • fotky nejsou upravované v žádném grafickém programu
 • jedná se o výsledky kombinovaného bělení Pure whitening
 • žádný z pacientů nedodržoval bílou dietu
Bělení zubů

Bělení zubů
Bělení zubů

Jedná se o kombinované snímatelné náhrady, které nevyužívají pouze adhezi, ale upevňují se v ústech na dva nebo více fixačních elementů, tzv. attachementů, které jsou upevněny do kořenů vlastních zubů anebo na implantáty.

Konusové korunky s hybridní náhradou - pokud zbývá v ústech pouze několik osamocených zubů s horším biologickým faktorem, lze zbývající zuby nabrousit na tzv. konusové korunky, které jsou hladké a do těchto korunek se zasouvá samotná celková hybridní protéza, která drží mechanicky pomocí tření a adhezí.